۳ مقام آمریکایی برای رایزنی درباره ایران به فلسطین اشغالی می‌روند

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5jbxt ۰ ۳ مقام آمریکایی برای رایزنی درباره ایران به فلسطین اشغالی می‌روند

کاخ سفید گفته سه مقام ارشد آمریکایی برای رایزنی درباره ایران به فلسطین اشغالی سفر خواهند کرد.

۳ مقام آمریکایی برای رایزنی درباره ایران به فلسطین اشغالی می‌روند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کاخ سفید اعلام کرد جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه در کاخ سفید و «ییل لمپرت»، دستیار موقت وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک برای رایزنی درباره ایران به فلسطین اشغالی سفر خواهند کرد.

طبق بیانیه کاخ سفید، سالیوان با «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و سایر مقام‌های ارشد رژیم دیدار کرده و تعهد آمریکا به حفظ امنیت آن رژیم را خاطرنشان خواهد کرد.

سالیوان علاوه بر این با مقام‌های صهیونیستی درباره طیف گسترده‌ای از مسائلی که برای روابط دوجانبه اسرائیل آمریکا اهمیت راهبردی دارند، از جمله ایران رایزنی خواهد کرد.

سالیوان علاوه بر این، همراه با همتای اسرائیلی خود چهارمین جلسه از نشست‌های مشترک تل‌آویو-واشنگتن موسوم به «گروه مشورتی راهبردی» را برگزار خواهد کرد.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.

دولت جدید آمریکا به ریاست «جو بایدن» مدعی است قصد دارد از طریق مذاکرات جاری در شهر وین آمریکا را به توافق هسته‌ای برجام بازگرداند اما تا کنون از اجرای تعهداتش در این راستا خودداری کرده است.

رژیم صهیونیستی و واشنگتن در ماه‌های گذشته همکاری علیه ایران را در دستور کار قرار داده‌اند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید ۲ مقام کاخ سفید برای رایزنی درباره ایران به فلسطین اشغالی می‌روند کاخ سفید فلسطین اشغالی آمریکا خاورمیانه این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • بیانیه ضد ایرانی انگلیس و شورای همکاری

  • اسرائیل تجاوزات به سوریه را متوقف کند

  • اختلاف بایدن-بنت درباره ایران

source

دیدگاهتان را بنویسید