‌ایران در سوگ «مرد میدان»| بغض‌های در گلو مانده شیرازی‌ها در فراق "حا‌ج قاسم"/ ‌غم سردار دل‌ها‌ پایانی ندارد + فیلم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، صبح 13 دی ماه 98 هیچگاه از خاطر نمی‌رود؛ آن روز صبح که همه دنیا از نبودنت می‌گفتند اما ما در بهت و حیرت اینکه چگونه می‌شود که نباشی؟ اصلا مگر می‌شود حاج قاسم نباشد.

حاج قاسم اگر نباشد سپاه قدس و جبهه مقاومت چه کند؟ یتیمان شهدای مدافع حرم چه کنند؟ مادران و پدران چشم‌انتظار مدافعان حرم چگونه دل محکم باشند از بودن تو در کنار فرزندانشان؛ اصلا همه اینها به کنار ایران بدون تو چه کند؟

همه اینها در لحظات مخابره خبر شهادتت در ذهن ما بود اما این خبر تلخ واقعیت داشت و ما دیگز تو را کنار خود نداشتیم. بهت ما کم کم جای خود را به بغض و اشک داد و این واقعیت تلخ را پذیرفتیم که تو دیگر بین ما نیستی؛ درست موقعی که همه ما خواب بودیم شقی‌ترین افراد این دنیا تو را از ما گرفتند.

درست موقعی که ما خواب بودیم ..‌. اما شهادتت هم مانند زندگی‌ات نجات‌بخش بود مانند شیشه عطری که سرش باز شود، عطر مکتب و مرام تو در دنیا پیچید و نهال نازک مقاومت ریشه دواند و محکم شد.

و حالا در دومین سالگرد شهادتت جوانان این شهر در گوشه و کنار موکب‌هایی برپا کردند تا هم یادت را گرامی بدارند و هم بگویند سردار ما نیز چون تو دلبسته به مهر مادری حضرت زهرا(س) هستیم. یکی از این جوانان در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: در دومین سالگرد شهید سلیمانی با کمک بچه‌های هیئت توانستیم تکیه‌ای برپا کنیم که بتوانیم اسم این شهید سرافراز که همیشه در قلب ما جا دارند؛ زنده نگه داریم و مطمئن باشید که هیچ ایرانی این شهید را فراموش نمی‌کند چون نمادی از مقاومت است.

این جوانان به میدان آمدند و به یادبود حاج قاسم کارهای فرهنگی انجام می‌دهند تا به گفته یکی از آنان هم اسم شهید سلیمانی و هم اسلام فاطمی زنده بماند. به عنوان یک جوان ایرانی سردار سلیمانی را الگوی خود قرار دادند و به این شهید افتخار می‌کنند.

شهروند دیگری در توصیف شهید سلیمانی می‌گوید: «موقعی که همه فکر میز بودند او فکر جنگ بود و فکر آرامش و آسایش مردم بود» و چه خوب و سنجیده می‌گوید این سخن مصداق شخصیت توست سردار که تو را با دیگران متمایز کرده است.

شهروند دیگری از حق شهید سلیمانی بر گردن ما سخن می‌گوید؛ به گفته وی شهید سلیمانی خیلی گردن ما حق دارد ما هر چه داریم از شهید سلیمانی است، شهید سلیمانی بود که داعش را ریشه‌کن کرد واقعا اگر شهید سلیمانی نبود داعش حتما در کشور ما بود.

مردم قدردان تو هستند و تو را سردار دل‌ها می‌دانند آنجا که یکی از اهالی این شهر می‌گوید: شهید سلیمانی سردار دل‌های همه ایرانی‌هاست، کارهایی کردند که کوچک و بزرگ او را دوست دارند و درباره‌ش صحبت می‌کنند و دل ما همیشه با سردار سلیمانی است.

آری دل مردم ایران همیشه با توست چون تو الگوی اخلاق و عمل اسلامی بودی تا جایی که جوانان دیگر کشورها نیز تو را می‌شناسند و برای تو دست ارادت بر سینه می‌نهند. «به عنوان یک جوان افغانستانی که در کشور ایران زندگی می‌کنم به سردار سلیمانی خیلی احترام دارم و دوستش دارم مردی بود که برای ایران و امنیت مردم ایران زحمت می‌کشید و از دفاع مقدس تاکنون در حال جنگ بود».

از دفاع مقدس تا لحظه شهادت برای ایران و عزت ایران جنگیدی و این شد که مردم مدیران را با تو مقایسه می‌کنند و آرزو دارند که مدیران نیز از تو بیاموزند. «سردار سلیمانی یک الگوی عملی و انسانی اخلاقی برای تمام اقشار ایرانی و حتی جهان بود. نمونه و الگوی خوبی برای مدیران ما می‌تواند باشد».

سردار مردم این کلامت را به خاطر دارند که: همه اقشار از تمام گروه‌های سیاسی چپ راست بدحجاب و باحجاب همه فرزندان من هستند، حال این مردم تو را سردار جبهه مقاومت چون پدر معنوی خود می‌دانند.

این همه محبوبیت تو میان مردم برای این بود که تو خود را از مردم جدا نمی‌دیدی، برای تو صندلی و جایگاه مخصوص مسئولان معنا نداشت وقتی پای مردم به میان می‌آید. امین فائضی، عکاس خبری شهر شیراز می‌گوید: مراسم چهلمین روز رحلت آیت‌الله حائری بود و سردار سلیمانی وارد شبستان امام خمینی در حرم شاهچراغ شدند؛ صندلی‌هایی برای مسئولان گذاشته بودند سردار بدون توجه به این صندلی‌ها به میان مردم رفت و در بین مردم نشست و همینطوری هم توی دل مردم جا گرفت و سردار دل‌ها شد.

مکتب شهید سلیمانی ریشه در "اسلام، قرآن، ‌اهل بیت(ع) و امامین انقلاب" داردمکتب سردار شهید سلیمانی برگرفته از مکتب والای فاطمه زهرا(س) استمرد میدان| نقش ممتاز شهید سلیمانی در پیوند دیپلماسی و میدان/ حاج قاسم نقشه‌های شوم استکبار ‌را بی‌اثر کردمرد میدان| عالم برجسته اهل‌سنت: شهید سلیمانی شیفته و دلسوز شیعه و سنی بود

دو سال گذشت و یادت زنده است اما ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون امنیت مجلس در گفت‌وگو با تسنیم به وجه دیگری اشاره می‌کند به اعتقاد وی
خیلی خوب است از آن مرد بزرگ یاد کنیم اما باید در کنار یاد کردن از این مرد جاودانه انقلاب اسلامی و مکتب جبهه مقاومت به چند ویژگی شهید سلیمانی هم اشاره کنیم.

عزیزی می‌گوید: این مرد بزرگ در کنار بینش و روشی که وی را ممتاز کرد، سه ویژگی منحصر به فرد داشت، نخست تکلیف‌گرا بودن شهید سلیمانی است که تمام طول عمرش سعی کرد تکلیف‌گرا باشد. دیگر تدبیر شهید سلیمانی است این مرد بزرگ در میادین نبرد به عنوان یک فرمانده با تدبیر منحصر به فردی عمل کرد و با توکل صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی و نبرد 8 ساله ما و جبهه مقاومت حاضر شد.

نماینده مردم شیراز بار دیگر تاکید می‌کند که 3 عامل تدبیر، تکلیف‌گرا و توکل از شهید سلیمانی مردی ساخت که امروز همه غبطه وی را می‌خورند.

آری امروز همه غبطه تو را می‌خورند و آرزو می‌کنند که کاش اندکی شبیه تو شوند.

انتهای پیام/424/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید