10 کارگاه اقتصاد مقاومتی در اراک فعال شد

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سرهنگ محمد مهجوری ظهر امروز در پویش همکلاسی مهربان و شور عاطفه‌ها با اشاره به توزیع بسته معیشتی اظهار داشت: در این رزمایش تعداد 750 بسته معیشتی و 750 بسته لوازم‌التحریر به ارزش حدود 300 هزار تومان تهیه و در اختیار دانش‌آموزان جامعه هدف قرار می‌گیرد.

وی افزود: به همت حوزه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده 1 و 2 و بسیج فرهنگیان و مشارکت آموزش و پرورش اراک و کمیته امداد در قالب طرح پویش همکلاسی مهربان و شور عاطفه‌ها رزمایش کمک مومنانه در مدرسه رویش اراک برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: دانش‌آموزان بسیجی شهر اراک برای شرکت در اردوهای جهادی پیشتاز بودند و در تابستان سال گذشته در حوزه‌های عمرانی، سازندگی و محرومیت‌زدایی نقش‌آفرینی موثری داشتند.

مهجوری تصریح کرد: تبلیغ کار جهادی تبلیغ ارزش‌ها است به همین سبب تبلیغ فرهنگ جهادی در بین دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر در این مسیر حرکت کنیم آثار و برکات آن را می‌بینیم.

ظرفیت گروه‌های مردمی و جهادی برای مقابله با طوفان در زرآباد فعال شودیادداشت| جایگاه تفکر جهادی در مقابله با کرونا

وی عنوان کرد: حضور دانش‌آموزان در اردوهای جهادی علاوه‌بر اینکه خیرات و برکات بسیاری برای مناطق محروم دارد آنها را برای آینده تربیت و پرورش می‌دهد و دانش‌آموزان هم با حضور خود در اردوهای جهادی از آثار و برکات آن بهره‌مند می‌شوند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: بیش از 360 گروه جهادی فعال در اراک وجود دارد که در عرصه‌های مختلف از جمله سازندگی، محرومیت‌زدایی، اشتغالزایی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی، آموزشی و فرهنگی فعالیت می‌کنند.

مهجوری با اشاره به اینکه 10 کارگاه اقتصاد مقاومتی در اراک به همت جهادگران فعال است،گفت: بیش از 85 صندوق قرض‌الحسنه مردم‌پایه در اراک در راستای ایجاد اشتغال راه‌اندازی شده و بیش از 3 هزار و 500 نفر در این صندوق‌ها سازماندهی شدند‌.

انتهای پیام/713/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید