120 واحد صنعتی استان خراسان جنوبی گازرسانی می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سیدمحمود هاشمی در نشست خبری اظهار داشت: خطوط گازرسانی به خراسان جنوبی از سال 85 آغاز شد و در حال حاضر تمام شهرها و 100 درصد خانوارهای شهری از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 96 درصد خانوارهای روستایی و 91 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند گفت: گازرسانی در حوزه روستایی و صنعت استان طی سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 80 روستا و 55 واحد صنعتی در استان گازررسانی شده و 127 واحد صنعتی اشتراک پذیری شدند در ادامه سال نیز برنامه ریزی خوبی برای گازرسانی به مابقی روستاها انجام شده است.

هاشمی تصریح کرد: شیوه نامه‌ای تنظیم و در سال 96 ابلاغ شد و بر این اساس واحدهای صنعتی که مشمول شیوه نامه بودند می‌توانند شبکه ورودی رایگان دریافت کنند؛ واحدهای صنعتی که سوخت مایع دریافت می‌کنند و این سوخت از 240 میلیون تومان بیشتر شد و هزینه اجرایی شرکت گاز از 240 میلیون تومان کم شود شرکت گاز موظف است به طور رایگان شبکه را تا درب واحد صنعتی اجرا کند.

دستور رئیس‌جمهور برای ‌گازرسانی به نیروگاه شهیدرجایی قزوین/ جلوی مصرف سوخت مازوت گرفته می‌شودکلاف سردرگم گازرسانی به کوره‌های آجرپزی کرمانشاه؛ بخش زیادی از کوره‌ها غیرفعال شده است

وی با بیان اینکه از هیچ مشترک صنعتی تاکنون ریالی دریافت نشده است ادامه داد: اجرای 238 کیلومتر خط انتقال، اجرای 7 هزار و 649 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، گازرسانی به 9 شهر، گازرسانی به یک هزار و 267 روستا، گازرسانی به یک هزار و 328 واحد صنعتی و تولیدی از جمله اقدامات شرکت گاز استان طی چهار سال اخیر بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 32 شهر و یک هزار و 479 روستا و یک هزار و 769 واحد صنعتی در استان گازدار هستند افزود: حدود 17 هزار میلیارد ریال بودجه برای پروژه‌های عمرانی طی چهار سال اخیر در استان جذب شده است.

هاشمی بیان کرد: در سال 96 استان خراسان جنوبی یکی از استان‌های کم برخوردار در بخش گازرسانی حوزه روستایی بوده اما با تلاش‌های انجام شده امروز خراسان جنوبی یکی از چهار استان در کشور است.

وی با بیان اینکه میانگین کشوری در حوزه روستایی 85 درصد اما میانگین استان 96 درصد است گفت: پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری گازرسانی به 250 روستا و 153 واحد صنعتی، اجرای شبکه تغذیه و توزیع یک هزار و 200 کیلومتر اجرای، 17 هزار اجرای انشعابات و 28 هزار و 895 اشتراک پذیری انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته 634 روستا و 273 واحد صنعتی و تولیدی استان گازرسانی شدند افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بیش از 3 هزار و 600 میلیارد ریال بودجه برای پروژه‌های عمرانی جذب شده و حداقل 3 میلیارد ریال دیگر تا پایان سال جذب خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: در سال آینده 110 روستا زیر 20 خانوار و 120 واحد صنعتی گازرسانی می‌شود و 703 شبکه تغدیه و توزیع و 12 هزار و 70 انشعابات و 17 هزار و 460 اشتراک پذیری اجرا و انجام خواهد شد.

وی گفت: رتبه نخست کشور در گازرسانی به روستاها، رتبه دوم اجرای خطوط انتقال، رتبه نخست اجرای شبکه تغذیه و توزیع و رتبه نخست در گازرسانی به واحدهای صنعتی در کشور از جمله افتخارات استان در سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با اشاره به تعرفه گاز عنوان کرد: مشترکین کم مصرف گاز خانگی نرخ گازبها آنها مانند سال قبل خواهد بود و اگر هر کدام از مشترکین بخش خانگی نسبت به هر درصدی که گاز کمتری مصرف کنند سه درصد نرخ گازبهای آنها کاهش پیدا می‌کند اما مشترکین پر مصرف در فصل سرما نیز 40 درصد افزایش نرخ گازبها خواهند داشت.

انتهای پیام/256/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید