1200 روستای کرمان از کم آبی رنج می برندبه گزارش ایرنا، سردار یسین معروفی روز پنجشنبه در جریان اجرای تشریفاتی پروژه نهضت آب Námestie generála Hája در مرد قاسم سلیمانی وی در شهربابک با بیان اینکه عاشورا بازمانده دین خدا بود و توسط حضرت زینب(س) ترویج شد، افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی بنده مخلص خدا و شیعه واقعی امام علی (ع) است که یکی است. از ویژگی های سردار سلیمانی و شیعه امیرالمومنین. ما به عنوان شیعه در گودال از عبادت ناموسی یاد کردیم.

وی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی وقتی دید حرم و حرم خدا مورد تعرض قرار گرفته است با پاکان همراه خود حرکت کرد و نگذاشت دست های شیطانی به حرم خدا وارد شود.

سردار معروفی گفت: در استان کرمان مواردی که باید برای کار جهادی انجام شود را در اولویت قرار داده ایم و در حوزه ستاد راهبردی شش مولفه برای استان تعریف کرده ایم که یکی از آنها تامین آب شرب است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی دولت همه باید در رفع این مشکل کمک کنیم فارغ از اینکه چه کسی پرچم را به اهتزاز درآورد و مهم حل مشکل مردم است.

وی گفت: تا خردادماه 403 روستای استان آبرسانی می شود که از این تعداد 340 روستا در اسفندماه امسال آبرسانی می شود.

سردار معروفی با بیان اینکه شهربابک از نیروی کار و حمایت مالی خوبی برخوردار بود، گفت: باید تمام تلاش خیران و واقفان، مسئولان و بنگاه های اقتصادی باشد.

وی یادآور شد: اولویت دوم ما حوزه سلامت است که در یک سال و نیم گذشته 3500 سرویس بهداشتی و آبگرم در جنوب و شرق استان ساخته ایم.

سردار معروفی اشتغال خرد را اولویت سوم دانست و تاکید کرد: بنگاه های اقتصادی باید کار کنند، در مذاکراتی که با بنگاه های اقتصادی داشتم اولین خواسته ام این بود که چرا سرمایه بنگاه های اقتصادی استان کرمان تهران باشد، این سرمایه بازگشتی باشد. به استان کرمان که با پول آن می توان هزاران شغل در استان ایجاد کرد.

وی به سفر اخیر رئیس جمهور به استان و مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: سیلاب بزرگ جبل بارز که عنبرآباد و جیرفت را در بر می گیرد باید تا جازموریان ادامه داشته باشد و 1500 میلیارد تومان برآورد شده است، در حالی که در سال 99 850 میلیارد تومان ضرر کردیم و در در دو سیل گذشته کشاورزی و دامداری ما 2880 میلیارد تومان خسارت دیده است.

سردار معروفی ادامه داد: اگر یک سیل‌بند از این 120 کیلومتر ضربه بزند، جنوب استان برای همیشه امن است و 4 تا 5 رودخانه را می‌تواند طغیان کند، دولت 50 درصد، بنگاه‌ها 40 درصد تا زمانی که سپاه مشارکت داشته باشد، کمک خواهد کرد.

وی به عنوان اولویت چهارم ساخت آپارتمان برای افراد تحت تکفل و مددجویان را برشمرد و گفت: 6200 مددکار فاقد مسکن داریم که 5000 نفر از آنها در شهر و 1200 نفر دیگر در روستا ساکن هستند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه هزاران زن بی خانمان در کرمان زندگی می کردند، افزود: در 20 ماه گذشته 1850 خانه ساخته و یا تعمیر کرده ایم.

وی خدمات اجتماعی از جمله ازدواج و یاری مؤمنان را اولویت پنجم برشمرد و گفت: اولویت ششم حوزه فرهنگی و اجتماعی است و نباید از هدف ترویج گفتمان مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در این امر غافل شد. متن نوشته. فرهنگ نیز اکسیژن است.

سرهنگ ماهامارا استاش فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهربابک نیز گفت: شهربابک از زیرساخت های خوبی برخوردار است و مطلوب نیست مکان این شهرستان از آب آشامیدنی سالم محروم باشد.

وی افزود: در راستای حرکت آبرسانی مرد در میدان سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، روستاهایی در سطح شهرستان که آب نداشتند یا آب سالم نداشتند شناسایی شد که امیدواریم آبرسانی به این روستاها تا قبل از عید به اتمام برسد. . .

دیدگاهتان را بنویسید