13 واحد دندانپزشکی غیرمجاز اردبیل پلمب شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل،به نقل از علوم پزشکی استان اردبیل، روزبه مقدم اظهار داشت: امسال 13 مرکز غیرمجاز دندانسازی و لابراتوار پروتزدندانی و دندانپزشکی در این استان پلمب شده است.

مقدم افزود: این واحدهای غیرمجاز بر اساس گزارش‌های مردمی شناسایی و با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای سلامت جامعه برخورد با مراکز غیرمجاز در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: متخلفان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل دستگاه قضایی شدند.

مقدم اظهار کرد: یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی این است که افراد فاقد صلاحیت بدون داشتن مجوز اقدام به راه‌اندازی واحدهای دندانپزشکی کرده و در امور پزشکی دخالت می‌کنند.

وی اضافه کرد: اداره نظارت دانشگاه علوم پزشکی نحوه فعالیت تمامی مراکز درمانی در سطح استان را به صورت دقیق رصد کرده و با متخلفان این حوزه بدون اغماض و به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

7 نانوایی متخلف در البرز پلمب شدند/ اوباش تحت تعقیب نظرآباد بازداشت شد29 قصابی غیرمجاز در شیراز پلمب شد/ معدوم‌سازی 925 تن فرآورده خام دامیردپای آرایشگران در جراحی‌های زیبایی؛ 3 آرایشگاه متخلف در خرم‌آباد پلمب شد

مدیر اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه اقدامات غیرقانونی در واحدهای داندانپزشکی غیرمجاز باعث انتقال انواع بیماری‌ها می‌شود، ادامه داد: بهداشت و سلامتی افراد جامعه خط قرمز مسئولان است و هرگز قابل معامله نیست.

وی از مردم خواست ضمن خودداری از مراجعه به واحدها و موسسات غیرمجاز درمانی، هرگونه تخلف یا دخالت غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در امر درمان‌ را از طریق سامانه 190 اطلاع دهند.

انتهای پیام/144/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید