15 خرداد خاستگاه انقلاب اسلامی و الهام بخش نهضت عاشورا بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان ظهر دوشنبه در نشست راهپیمایان قیام پانزده خرداد که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: رحل 15 خرداد را آغاز نهضت انقلاب اسلامی معرفی کرد و این قیام ناشی از نهضت بود، این عاشورا است.

استاد حوزه علمیه گفت: با دستگیری امام راحل خبر به مردم قم و شهرستان ها رسید و مردم به خیابان ها ریختند.

وی حادثه 15 خرداد یا مرگ را از خمین دانست و افزود: در این حادثه مردم برای آب و نان و روغن قیام نکردند و برای اولین بار در تاریخ برای دفاع از ولایت در صحنه حاضر شدند. فقیه در حالی که این کلمه هنوز برای جامعه تبیین نشده است.

این سخنران مذهبی گفت: امام راحل 15 خرداد را عزای عمومی اعلام کردند زیرا خالصانه بیشترین قیام بود و امیدی به موفقیت در آن نبود، اما این حرکت تأثیر داشت و آغاز نهضت و موفقیت انقلاب اسلامی بود.

پناهیان تصریح کرد: امام راحل در 14 خرداد از دنیا رفتند تا فردای آن روز جزو شهدای قیام 15 خرداد باشند. کاشم.

وی تاکید کرد: کار مرجعیت تضمین آزادی و استقلال یک کشور است و امام راحل فرمودند که مرجعیت با دیکتاتوری مخالف است و شعار حقوق بشر و آزادی به دنیا داده می شود اما این که این شعار در پیروزی انقلاب اسلامی اجرا شد.

وی بیان کرد: در این سال ها جایگاه مرجعیت دینی به درستی برای جامعه تبیین نشده است و در این میان نهادهای آموزشی باید برنامه ریزی کنند. کم اهمیت باید داشته باشند و نسل جوان بدانند که ولایت فقیه می تواند ضامن آزادی کشور باشد و دیگر عوامل قدرت این کار را ندارند.

وی گفت: در واقع بی اختیاری نفی آزادی و هویت کشور است و رهبر انقلاب نیز فرمودند حجاب یک واجب شرعی و سیاسی است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: دشمنان درصدد کشتن ب برده داری در کشور گسترش یافت و امام راحل نیز تعلیم دادند که نباید اجازه داد دشمن جوانان ما را تحریف کند و با فسق و فجور در روح و مغز آنها نفوذ کند.

گفت: ملی متعهد شد حقيقي در حقيقت امام راحل و شهيدان و رهبراني است كه براي دفاع از ميهن و آزادي زحمت كشيدند و رهبر معظم انقلاب نيز روز گذشته فرمودند هر كه ايران را دوست دارد به اميد جامعه توجه كند.

وی گفت: نهادهای مختلف در تبیین تکلیف ولایت قانونی مقصر هستند و در این سال ها سریال و رمان و قالب های مختلف هنری در خصوص مسائل ولایت قانونی نداریم و حوزه های علمیه باید در این زمینه برنامه داشته باشند. . کم اهمیت وجود دارد.

پناهیان گفت: امروز حمایت فقیه موضوع مهمی است و کسانی که می خواهند در جایگاه امام زمان (عج) قدم بگذارند.اوه) در مسیر کمک به هیئت داوران گام بردارند و شهدای 15 خرداد به این درک رسیدند و روح مقدس امام نیز در این زمینه مؤثر بود.

این سخنران مذهبی بیان کرد: زمانی که مردم روی صحنه حاضر شدند کارها پیش رفت و سازوکار ولایت فقیه به گونه ای بود که می توانست ملتی را برای یاری الهی به میدان بیاورد.

پناهیان تصریح کرد: دشمنان امروز می دانند حضور مردم در صحنه چقدر اهمیت دارد و اهمیت حضور رهبر دینی را در جامعه اسلامی می دانند و چندین بار اذعان کرده اند که با سخنرانی رهبری نقشه هایشان نقش بر آب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید