17 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های هرمزگان بستری هستنددکتر فاطما نوروزیان سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شب گذشته با بستری شدن 34 نفر دیگر به دلیل بیماری عروق کرونر قلب، تعداد بیماران بستری این بیماری در هرموژن به 89 نفر رسید.

وی در خصوص آخرین آمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان گفت: خوشبختانه در هفتمین روز فوتی ناشی از کرونا در این استان ثبت نشده است و تعداد جان باختگان این بیماری همچنان 2606 نفر است.

دکتر نوروزیان با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری عروق کرونر افزود: با پایان سفرهای نوروزی شاهد افزایش سرپایی و معاینات مثبت عروق کرونر هستیم که جای نگرانی دارد. مردم باید پروتکل های بهداشتی را بسیار جدی بگیرند و فراموش نکنند که بیماری عروق کرونر قلب هنوز تمام نشده است و خطر همچنان وجود دارد.

وی بیان کرد: تعداد کل بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر دارای هورمون در 15 فروردین 463 نفر بود که در 15 فروردین به 553 نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص بازگشایی مدارس و نگرانی والدین از آموزش حضوری گفت: اگر پروتکل های بهداشتی به درستی اجرا شود، نگرانی خاصی وجود ندارد، اما در صورت بی توجهی به این پروتکل ها، یک طرح جدید رکورد باید ثبت شود.» بیماری عروق کرونر قلب در جامعه

دیدگاهتان را بنویسید