17 نفر در حمله پهپاد در اتیوپی کشته شدند – تابناک


یک منبع داخلی به ایرنا به نقل از بلومبرگ گفت: حمله هواپیمای بدون سرنشین شامگاه دوشنبه در شهرک مای صبری منجر به کشته شدن 17 کارگر شاغل در این کارخانه شد.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی، درباره درگیری‌ها و فرصت‌های این کشور برای ترویج صلح و آشتی ملی گفتگو کرد.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری ها در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف ها خواست به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک های بشردوستانه پایبند باشند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از خروج جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو ایالت همسایه در شمال اتیوپی برای نشان دادن حسن نیت برای پایان دادن به درگیری ها، رسانه ها از کشته شدن 56 نفر در حمله هوایی ارتش اتیوپی به تیگرا خبر دادند. و حدود 30 نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال پیش، درگیری‌هایی بین واحدهای جبهه آزادی‌بخش خلق (JWTZ) در منطقه دجله و واحدهای ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی رخ داد.
اخیراً دولت ایالات متحده اتیوپی، مالی و گینه را به دلیل تغییر رژیم غیرقانونی و نادیده گرفتن حقوق بشر از قراردادهای تجاری خود با کشورهای آفریقایی حذف کرد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اخیراً گزارش داد که حملات هوایی بین 19 تا 24 دسامبر در شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله کشته و خسارات زیادی به آنها وارد شده است. در حال فرار از خانه های خود در منطقه دجله اتیوپی.

دیدگاهتان را بنویسید