17 کشته بر اثر حمله پهپاد در اتیوپی – تنباکو


یک منبع محلی ایرنا به نقل از بلومبرگ گفت: حمله پهپادی دوشنبه شب در شهر مای صبری 17 کارگر را که در یک کارخانه کار می کردند کشته شدند.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، روز دوشنبه با ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی، درباره درگیری در این کشور و راه‌های ترویج صلح و آشتی ملی گفتگو کرد.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری ها در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف ها خواست به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک های بشردوستانه عمل کنند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از عقب نشینی جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو استان همجوار در شمال اتیوپی برای نشان دادن حسن نیت برای پایان دادن به بحران، رسانه ها گزارش دادند که در حمله هوایی ارتش اتیوپی به تیگرا 56 نفر کشته شدند. مصدوم شده بودند.
یک سال پیش درگیری بین واحدهای جبهه آزادیبخش خلق (TPLF) در منطقه دجله و واحدهای دولت مرکزی نخست وزیر اتیوپی ابی احمد رخ داد.
دولت ایالات متحده اخیراً اتیوپی، مالی و گینه را به دلیل تغییر غیرقانونی دولت و بی توجهی به وضعیت حقوق بشر از قراردادهای تجاری خود با کشورهای آفریقایی خارج کرد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اخیرا گزارش داد که بین 19 تا 24 دسامبر، در شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله خسارت جدی به زندگی آوارگان وارد شده است. در حملات هوایی منطقه دجله اتیوپی.

دیدگاهتان را بنویسید