17 کشته در حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی – تابناک


منابع محلی به ایرنا به نقل از بلومبرگ گفتند: حمله هواپیمای بدون سرنشین بعدازظهر دوشنبه در شهر مای صبری منجر به کشته شدن 17 کارگر شاغل در این کارخانه شد.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی در حالی انجام شد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز دوشنبه با ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی، برای بحث در مورد درگیری در این کشور و فرصت هایی برای ترویج صلح و هماهنگی در این کشور، دیدار کرد.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف‌ها خواست تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک‌های بشردوستانه عمل کنند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از خروج نیروهای جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو استان همجوار در شمال اتیوپی برای نشان دادن حسن نیت برای پایان دادن به بحران، رسانه ها از کشته شدن 56 نفر در حملات هوایی ارتش اتیوپی به تیگرا خبر دادند. و حدود 30 نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال پیش، جنگ بین واحد جبهه آزادی‌بخش خلق (TPLF) در منطقه دجله و واحد دولت مرکزی نخست‌وزیر اتیوپی، ابی احمد، درگرفت.
اخیراً، دولت ایالات متحده اتیوپی، مالی و گینه را از قراردادهای تجاری خود با کشورهای آفریقایی به دلیل مبادلات غیرقانونی دولت و بی توجهی به وضعیت حقوق بشر خارج کرد.
دفتر هماهنگی سازمان ملل برای امور بشردوستانه (OCHA) اخیراً گزارش داد که حملات هوایی بین 19 تا 24 دسامبر به شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله علاوه بر خسارات شدید کشته شدند. ده ها غیرنظامی در منطقه دجله اتیوپی آواره شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید