17 کشته در حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی – تابناک


یک منبع محلی به ایرنا به نقل از بلومبرگ گفت: حمله هواپیمای بدون سرنشین دوشنبه شب در شهر مای صبری منجر به کشته شدن 17 کارگر شاغل در یک کارخانه شد.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی، درباره درگیری‌ها و فرصت‌های این کشور برای ارتقای صلح و آشتی ملی گفتگو کرد.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف‌ها خواست تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک‌های بشردوستانه عمل کنند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از عقب نشینی جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو استان همجوار در شمال اتیوپی به منظور نشان دادن حسن نیت برای پایان دادن به بحران، مطبوعات از کشته شدن 56 نفر در حمله هوایی ارتش اتیوپی به اتیوپی خبر دادند. دجله. و حدود 30 نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال پیش، درگیری بین واحدهای جبهه آزادیبخش خلق (TPLF) در منطقه دجله و واحدهای دولت مرکزی ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی آغاز شد.
اخیراً دولت ایالات متحده اتیوپی، مالی و گینه را از قراردادهای تجاری خود با کشورهای آفریقایی به دلیل تغییر غیرقانونی دولت و نقض حقوق بشر خارج کرد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اخیرا گزارش داد که حملات هوایی بین 19 تا 24 دسامبر در شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله علاوه بر خسارات جدی کشته شدند. ده ها غیرنظامی کشته شدند. آواره در منطقه دجله اتیوپی.

دیدگاهتان را بنویسید