17 کشته در حمله پهپاد در اتیوپی – تابناک


یک منبع محلی به ایرنا به نقل از بلومبرگ گفت: حمله هواپیمای بدون سرنشین شامگاه دوشنبه در شهر مای صبری منجر به کشته شدن 17 کارگر شاغل در یک کارخانه شد.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با ابی احمد، نخست‌وزیر اتیوپی، درباره درگیری‌ها در این کشور و فرصت‌هایی برای ارتقای صلح و آشتی ملی گفتگو کرد.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف‌ها خواست تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک‌های بشردوستانه عمل کنند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از عقب نشینی جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو استان همجوار در شمال اتیوپی برای نشان دادن حسن نیت برای پایان دادن به بحران، رسانه ها از کشته شدن 56 نفر در حمله هوایی ارتش اتیوپی به ببر خبر دادند. و حدود 30 نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال پیش، درگیری بین واحدهای جبهه آزادی‌بخش خلق (TPLF) در منطقه دجله و واحدهای دولت مرکزی نخست‌وزیر اتیوپی، ابی احمد، درگرفت.
اخیراً دولت ایالات متحده اتیوپی، مالی و گینه را به دلیل تغییر غیرقانونی دولت و تحقیر وضعیت حقوق بشر از قراردادهای تجاری خود با کشورهای آفریقایی خارج کرد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اخیرا گزارش داد که حملات هوایی بین 19 تا 24 دسامبر در شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله علاوه بر خسارات جدی جان خود را از دست می دهند. ده ها غیرنظامی کشته شده اند. آواره در منطقه دجله اتیوپی.

دیدگاهتان را بنویسید