17 کشته در حمله پهپاد در اتیوپی – تابناک


یک منبع محلی به ایرنا به نقل از بلومبرگ گفت: حمله پهپادی دوشنبه شب در شهر مای صبری منجر به کشته شدن 17 کارگر شاغل در این کارخانه شد.
حمله هواپیمای بدون سرنشین در اتیوپی پس از آن صورت گرفت که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز دوشنبه با ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی دیدار کرد تا در مورد مناقشه و فرصت های این کشور برای ترویج صلح و آشتی ملی گفتگو کند.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه خواستار پایان فوری درگیری در اتیوپی از جمله حملات هوایی شد و از همه طرف‌ها خواست تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه برای تسهیل دسترسی به کمک‌های بشردوستانه پایبند باشند.
به گزارش ایرنا، حدود سه هفته پس از خروج جبهه آزادیبخش خلق ببر از دو استان همجوار در شمال اتیوپی برای نشان دادن حسن نیت برای پایان دادن به بحران، رسانه ها گزارش دادند که حمله هوایی ارتش اتیوپی به ببر 56 کشته برجای گذاشت. و حدود 30 نفر دیگر مجروح شدند.
یک سال پیش، درگیری بین واحدهای جبهه آزادیبخش خلق (TPLF) در منطقه دجله و واحدهای دولت مرکزی نخست وزیر اتیوپی ابی احمد درگرفت.
اخیرا دولت آمریکا اتیوپی، مالی و گینه را به دلیل تغییر غیرقانونی دولت و بی احترامی به وضعیت حقوق بشر از توافقات تجاری خود با کشورهای آفریقایی خارج کرد.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اخیراً گزارش داد که حملات هوایی بین 19 تا 24 دسامبر در شهرهای آلاماتا، کوریم، مایشو، میکونی و میلازات در جنوب دجله کشته و خسارات زیادی بر جای گذاشته است. ده ها غیرنظامی کشته شدند. آواره در منطقه دجله اتیوپی.

دیدگاهتان را بنویسید