2 درصد از مشترکان بیش از 3000 مگاوات برق مصرف می کنندبه گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، «غلامعلی رخشانی مهر» افزود: این میزان برابر با تولید برق چهار نیروگاه بزرگ و مصرف برق میلیون ها مشترک ثابت است.

وی ادامه داد: اگر این 2 درصد بسیار بالا مصرف برق خود را به نصف برسانند، بخش قابل توجهی از محدودیت های برق تابستانی از بین می رود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به اینکه اجرای آیین نامه محاسبه تعرفه برق از 1 بهمن ماه آغاز می شود، خاطرنشان کرد: تاکید کامل آیین نامه محاسبه تعرفه برق بر کنترل مصرف گروه هایی است که بیش از … استاندارد. .

رخشانی مهر گفت: در این مصوبه دو شاخص زیربنای قیمت گذاری که از قبل در فاکتورها وجود داشت تغییری نکرده است.

وی گفت: الگوی قیمت گذاری و قیمت گذاری مبتنی بر مدل مانند گذشته است. و بیش از دو برابر مدل اسپلیت.

معاون هماهنگ کننده توزیع توانیر در خصوص تغییر الگوی مصرف گفت: اکنون در فصل گرما به عنوان مثال در تهران و در اکثر نقاط کشور الگوی مصرف 200 کیلووات ساعت در ماه است که قبلا تغییری نکرده است. در این فصل بیش از 75 درصد افراد در این الگو و یا حتی کمتر، برق مصرف می کنند که تغییری در ارزش قبوض برق در این گروه ایجاد نمی کند.

وی ادامه داد: در تابستان تنها 15 درصد مشترکان بیش از الگوی مصرف می کنند. در تابستان نیمی از برق مصرفی کشور یعنی حدود 30000 مگاوات در بخش خانگی مصرف می شود که 85 درصد از جمعیت کشور مصرف می کنند. نیمی از این میزان (15 هزار مگاوات) برق مصرفی بخش خانگی و 15 درصد پرمصرف مابقی مشترکان. به عبارت دیگر 15 درصد مشترکان پرمصرف 50 درصد برق کشور را در تابستان مصرف می کنند.

رخشانی مهر گفت: از این پس مردم به جای قیمت برق با واژه کیلووات ساعت آشنا شوند چرا که تمام مصرف لوازم برقی با این میزان سنجیده می شود.

وی تاکید کرد: آیین نامه محاسبه تعرفه برق صرفا به منظور افزایش توجه مردم به میزان مصرف بوده است، زیرا هر چه میزان مصرف در سطح مدل بیشتر باشد، پایداری شبکه برق بیشتر می شود.

معاون هماهنگ کننده توزیع توانیر همچنین در خصوص تاثیر برداشت غیرقانونی ارز دیجیتال از مراکز مجاز استخراج ارز دیجیتال که در فصل تابستان و زمستان با صنعت برق همکاری می کنند که باعث آسیب به لوازم برقی سایر مشترکان می شود، تقدیر کرد، توانیر به مجریان جایزه داد. و اشاعه دهندگان

رخشانی مهر از تمامی مشترکین خواست برای مدیریت هزینه های خود و استفاده از سایر خدمات موجود در این برنامه اپلیکیشن «برق من» را نصب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید