200میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان کردستان اختصاص داده شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه سنندج که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع اقامه شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و طلب شفای عاجل برای همه مریضان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهادت شهیده فاطمه اسدی بانوی مجاهد کُرد که توسط منافقان زنده به گور و اخیراً پیکر مطهرش در دیواندره پیدا شد، دل تمام کردستانی‌ها را جریحه‌دار کرد.

وی گفت: زمانی که پیامبر گرامی اسلام(ص) لشکری را برای جهاد با کفار بسیج کرد، در مسیر جنازه‌ای پیدا کردند که فرمودند دین اسلام مبرا از چنین جنایت و کشتاری است، که به شهادت رساندن این بانوی کُرد به این شیوه نیز نمونه‌ای دیگر از این جنایت‌هاست.

امام جمعه سنندج با قدردانی از متولیان امنیت و آسایش مردم و مدافعان سلامت در استان تصریح کرد: به راستی امنیت سرلوحه همه کارهاست که در استان کردستان در سایه همین امنیت پایدار اقدامات خوبی همچون عمرانی، جذب اعتبار برای تکمیل پروژه نیمه‌تمام مسکن مهر، افزایش اعتبار برای جاده بیجار-زنجان، تخصیص و جذب 200میلیارد تومان اعتبار از سوی دفتر مقام معظم رهبری ویژه پروژه‌های نیمه‌تمام، صدور مجوز رسمی‌شدن مرز سیران‌بند بانه، پیگیری، انعقاد قرارداد احداث مسکن ملی، چهاربانده کردن جاده مریوان به مرز باشماق و ساماندهی مرزها در کردستان انجام و یا در حال انجام است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ضرورت مهارکردن تورم و گرانی تاکید کرد و افزود: امروزه این معضل از درد کرونا بدتر است چراکه حیثیت انسان را به خطر می‌اندازد و خوشبختانه مسئولن در این راستا گام برداشته و 20 کالای اساسی برای کاهش قیمت و قیمت‌گذاری جدید به نفع مردم در نظر گرفته شده است.

استاندار گیلان: نیمه تمام ماندن پروژه‌های مهم قابل قبول نیست اجرای پروژه‌های آبرسانی در روستاها اولویت بسیج سازندگی سمنان است

وی با بیان اینکه تلاش‌های انجام شده نوید روزهای خوب برای مردم است، افزود: امیدوارم روزی فرا برسد که هیچ جوانی بی‌مسکن نباشد.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود بر غم‌خواری، ترحم و دلسوزی نسبت به جامعه بشریت تاکید کرد و یادآور شد: این اصل همواره دغدغه خداوند و پیامبر گرامی اسلام(ص) بوده و باید در دستور کار مسئولان نیز قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان از نزدیک در جمع مردم قرار گرفته و مشکلاتشان را از زبان خودشان جویا شوند، اظهار کرد: اهمیت ترحم و کمک به فقرا و نیازمندان بارها در قرآن و احادیث اشاره شده و به فرموده پیامبر(ص) هر کسی در راستای رفع احتیاجات برادر و خواهر دینی خود گام بردارد، از 10سال راز و نیاز و عبادت در مسجد خیر و پاداشش بیشتر است.

امام جمعه سنندج با تاکید بر اینکه مسئولان نسبت به کمک به نیازمندان اقدام کنند، خاطرنشان کرد: اصلاح جامعه از هر چیزی مهم‌تر است و کسانی هم که در راستای گسترش صلح و دوستی در جامعه گام بر می‌دارند، نیز خیر و برکت شاملشان می‌شود.

وی با یادآوری اینکه همه با هم در برابر فقرا و نیازمندان مسئول هستیم، عنوان کرد: گران‌فروشی و احتکار خیانت به جامعه بشریت و به دور از دین اسلام بوده و هر کسی دغدغه مستضعفان را نداشته باشد، از دایره اسلام خارج است.

ماموستا رستمی بیان کرد: امیدوارم خداوند متعال آرزوی طول عمر باعزت برای رهبر معظم انقلاب حاصل، امنیت و آسایش کنونی حفظ، ویروس کرونا ریشه‌کن و همه ما را از آتش فتنه و اختلاف محفوظمان گرداند.

انتهای پیام/481/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید