200 مورد هپاتیت مرموز در کودکان در اروپا و آمریکا شناسایی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه نقل از خبرنگار مهر حلال بر اساس این گزارش، شدت بیماری به حدی بود که کودکان در برخی موارد نیاز به پیوند کبد پیدا کردند.

پس از تجزیه و تحلیل داده های موجود، کارشناسان می گویند علت ناشناخته است، اما آنها در حال بررسی هستند که آیا آدنوویروس در این زمینه گنجانده شده است یا خیر.

آنها همچنین می گویند که هرگونه ارتباط با ویروس باید با آزمایش بیشتر نمونه های بافتی از کودکان آلوده تأیید شود.

این موارد غیرقابل توضیح هپاتیت در کودکان، مقامات بهداشتی در سراسر جهان را متحیر کرده است.

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری حداقل 191 مورد شناخته شده را در بریتانیا، اروپا، ایالات متحده، کانادا و ژاپن گزارش می دهد.

این خبر پس از آن منتشر شد که آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا گزارشی در مورد تحقیقات خود در مورد شیوع این بیماری منتشر کرد. او توضیح داد که فرضیه اصلی او عفونت بود. آدنوویروس با افزایش مرموز موارد شدید هپاتیت در کودکان همراه است.

در اوایل ماه جاری، سازمان جهانی بهداشت بیانیه‌ای درباره وضعیت این بیماری در سراسر جهان منتشر کرد.

این سازمان گفت که سن کودکان مبتلا از 1 ماه تا 16 سال متغیر است. حداقل 17 نفر از این کودکان به قدری بیمار بودند که نیاز به پیوند کبد داشتند.

به گفته مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری، این کودکان قبل از ابتلا به زردی که نشانه بیماری کبدی است، دچار اختلالات گوارشی مانند استفراغ، اسهال و حالت تهوع شده اند.

در نتیجه حداقل یک کودک جان خود را از دست داده است.

مقامات انگلیسی اشاره کردند که عفونت آدنوویروس این می تواند تنها یکی از عواملی باشد که منجر به گسترش هپاتیت شده است. از 111 مورد تایید شده هپاتیت در بریتانیا، 53 مورد کودک هستند. آدنوویروس مورد آزمایش قرار گرفته است. از این تعداد، آزمایش 40 کودک برای این بیماری مثبت بود.

به گفته محققان، این می تواند یک عامل کمک کننده چیزی وجود دارد که باعث می شود a آدنوویروس معمولا باعث یک بیماری بالینی جدی تر می شود.

او همچنین اشاره کرد که نوع جدیدی از آدنوویروس علائم جدی ممکن است رخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید