2000 کیلومتر از جاده های خراسان جنوبی برف گرفتاسدالله جلال زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیش از 150 کارگر برف در استان به دلیل بارش برف در معابر برف گیر خراسان جنوبی در شهرستان های بیرجند، قاینات، سربیشه، درمیان، زیرکوه، فردوس، سرایان و دیهوک و همچنین بارش برف مواجه شدند. نمک محورهای ممتد مانع از بسته شدن راه های استان شد.

وی گفت: در 24 ساعت گذشته بالغ بر پنج هزار و 500 تن ماسه و نمک برای برف روبی و بازگشایی محورهای مواصلاتی استان مصرف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: به دلیل کولاک شدید، برودت هوا و یخبندان در سطح بیرجند – سربیشه، مود به سربیشه، محور بیرجند – قاین، بیرجند به آرین شهر و محور قهستان – زهان، شیرگ به نشانی محور زهان پلیس راه استان برای ایمنی کامل و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ممنوعیت تردد اعلام کرده بود که با تلاش مستمر ماموران راهداری شب گذشته بازگشایی شد.

وی گفت: همچنین بیش از 180 دستگاه آمبولانس و 65 مسافر نیز در ایست های بازرسی اسکان داده شدند.

جلال زاده افزود: در حال حاضر تردد در جاده های استان عادی و روان است و بارش باران و جوی خاص مشاهده و گزارش نشده است.

وی بیان کرد: با توجه به لغزندگی جاده ها و برف گیر بودن معابر استان به رانندگان توصیه می شود با تجهیزات ایمنی لازم تردد کنند و از تردد غیرضروری در جاده های فرعی و روستایی به دستور جدید خودداری کنند.

با توجه به فعالیت ستاد راهداری زمستانی استان، از ابتدای اجرای طرح راهداری زمستانی، بیش از 30 ایستگاه راهداری و بیش از 50 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان خراسان جنوبی فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید