240بیمار مبتلا به کرونا همچنان در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آن گونه که مسئولان ستاد مقابله با کرونا در استان سمنان اعلام کرده‌اند؛ روند نزولی ابتلا به کووید 19 در این استان همچنان ادامه دارد و همراهی مردم در کنار توسعه واکسیناسیون نقشی بسیار مهم در این روند کاهشی داشته است.

این روند کاهشی به گونه‌ای بوده که از هفته گذشته هیچ شهرستانی در استان سمنان وضعیت قرمز کرونایی نداشته و سه شهرستان این استان وضعیت زرد کرونایی داشته‌اند.

ادامه روند نزولی ابتلا به کرونا در استان سمنان به ویژه در شرق این استان سبب شد تا با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و اپلیکیشن ماسک، رنگ وضعیت کرونایی شهرستان میامی از زرد به آبی تغییر یافت.

نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از بستری شدن 15 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در شهرهای زیرپوشش این دانشگاه در روز گذشته خبر داد.

این در حالی است که روز پیش از آن ‌تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان 21 نفر اعلام شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به شناسایی 124 بیمار مثبت قطعی مبتلا به کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش این دانشگاه در روز گذشته افزود: بر این اساس از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 42 هزار و 369 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

دانائی اضافه کرد: با احتساب 15 بیمار بستری جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در روز گذشته مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به 9 هزار و 550 نفر رسید.

وی گفت: از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون همچنین 32 هزار و 819 بیمار در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: همچنین مجموع موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به هشت هزار و 345 نفر رسید.

دانائی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 140 بیمار مبتلا به کرونا در مرکز و غرب استان سمنان بستری هستند اضافه کرد: از این تعداد 26 نفر در بخش آی سی یو بستری شده‌اند.

وی عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 37 بیمار جدید مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بستری شده و برای 190 نفر نیز پرونده سرپایی با علل و علائم مشکوک به کرونا ثبت شده است.

رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود نیز با اشاره به روند کاهشی شیوع کرونا در شرق استان سمنان، عنوان کرد: هم‌اکنون 91 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بستری بوده و 16 نفر از آنان در بخش آی سی یو بستری شده‌اند.

اگرچه افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی در هفته‌های اخیر تاثیر بسیار مهمی در کاهش روند ابتلا به کووید 19 در این استان داشته است؛ اما نمی‌توان به سادگی از کنار همراهی شهروندان این استان برای کنترل این ویروس منحوس گذشت.

70درصد جامعه هدف در استان فارس علیه کرونا واکسینه شدندواکسینه شدن 63 درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندوضعیت شیوع کرونا در استان کرمان همچنان "شکننده" است/ عدم مراجعه بیش از 40درصد جمعیت استان برای دریافت واکسن

آن‌گونه که استاندار سمنان گفته است؛ این استان یکی از استان‌های برتر کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و می‌توان امیدوار بود با استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی از سوی شهروندان استان سمنان و همچنین افزایش سرعت به واکسیناسیون عمومی دیگر شاهد پیک جدید ابتلا به کرونا در استان کریدوری سمنان نباشیم.

انتهای پیام/363/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید