25 تن انواع‌ موادمخدر تا ابتدای پاییز 1400 در استان آذربایجان‌غربی کشف شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سرهنگ سامان غنی‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته ناجا اظهار داشت: هفته ناجا از 17 مهر آغاز می‌شود و شعار امسال" پلیس هوشمند، امنیت پایدار" و برگرفته از فرمایشات امام خامنه‌ای که فرمودند" مردم خواهان پلیس مقتدر و هوشمند" است، انتخاب شده است.

وی تصریح کرد: پلیس به دنبال ارتقا سرمایه اجتماعی، جلب مشارکت مردم در تولید امنیت و آرامش، امیدآفرینی و همچنین ترویج ارزش‌های اسلامی است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: در هفته ناجا از شهروندان قانون‌مدار استان و شوراهای معتمد پلیس تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات 6 ماهه پلیس بیان کرد: در این بازه زمانی 102 درصد قتل‌ها منجر به کشف شد و 100 درصد پرونده‌ها در حوزه مرگ و میر مشکوک تعیین تکلیف شده‌اند.

غنی‌زاده اظهار داشت: همچنین 95 درصد جرائم کلاهبرداری و 91 درصد سرقت‌های مهم شامل سرقت منزل، مغازه، خوردو، احشام، سرقت به عنف و سرقت اماکن دولتی در استان توسط پلیس کشف شده است.

وی از متلاشی شدن 123 باند انواع سرقت خبر داد و افزود: همچنین پنج هزار و 676 نفر سارق و مالخر شناسایی و 137 واحد صنفی متخلف پلمپ شده است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر 16 طرح عملیاتی به صورت همزمان در سطح استان اجرا شده که ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه 80 میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به تشکیل یک هزار و 237 پرونده قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: ارزش ریالی آن یک هزار و 770 میلیارد ریال بوده و یک هزار و 334 نفر قاچاقچی شناسایی و دستگیر و 814 دستگاه خودرو بار قاچاق توقیف شده است.

وی با تاکید بر کاهش پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی گفت: در 6 ماهه امسال 12 هزار و 591 مورد مشاوره در کلانتری‌ها انجام و خوشبختانه 71 درصد آنها منجر به نتیجه شده و از ارسال به محاکم قضایی جلوگیری شده است.

لرستان|کشف مواد مخدر در دورود 320 درصد افزایش یافتکشف مواد مخدر از مسافر پرواز 889 استانبول در فرودگاه مشهدکشف مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد 42 درصد افزایش یافت

غنی‌زاده در ادامه نیز از کشف چهار تن و 268کیلوگرم انواع موادمخدر و 21 تن و 567 کیلوگرم انواع پیش‌ساز و در مجموع 25 تن و 834 کیلوگرم خبر داد و افزود: در این رابطه در مجموع هفت هزار و 163 نفر دستگیر و 40 فقره باند مواد مخدر نیز در استان شناسایی شده است.

انتهای پیام/7548/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید