3 توصیه وزارت علوم و فناوری در مورد ارتقای خودروسازی


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، امید رضایی فر مدیر معاونت پشتیبانی فناوری و نوآوری وزارت علوم در نشست هماهنگی و توسعه همکاری صنعت و دانشگاه بر لزوم همکاری سپا با دانشگاه ها تاکید کرد. و موسسات تحقیقاتی در برای این ارتباط و فرهنگ سازی در زمینه نوآوری و تجاری سازی 3 پیشنهاد مشخص برای سپه ارائه می کنیم.

وی ایجاد پارک فناوری را یکی از پیشنهادات می داند و خاطرنشان کرد: با این اقدام، سپا دارای پارک فناوری می شود.

وی ادامه داد: همچنین به سپا توصیه می شود در تامین مالی پروژه های فناوری و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر اقدام و مشارکت کند.

رضایی فر یادآور می شود: کلیدواژه این همکاری ها نوآوری مبتنی بر نوآوری باز است تا سرمایه های فکری دانشگاه به سمت صنعت هدایت شود.

آسوری رئیس سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران در این همایش با اشاره به دستاوردهای این سازمان در حوزه خرو گفت: در این سازمان 145 شرکت فناور داریم که 65 شرکت دانش بنیان هستند و گردش مالی شرکت های این سازمان 2200 میلیارد تومان است.

وی ساخت سیستم های آزمایشی، تولید شیرهای برقی، طراحی و تعمیر موتورهای پیستونی، تولید حسگر هوا و اکسیژن و تولید نانو گرمکن صندلی خودرو را از دستاوردهای این گروه برشمرد و یادآور شد: اپراتورهای پیشرفته کروز کنترل ، کلاچ اتوماتیک تولید شده در باتری های لیتیوم یونی GT Radar یکی دیگر از محصولات تولید شده توسط این سازمان می باشد.

عاشوری در این نشست با معرفی راه اندازی پارک حرفه ای مشترک صنعت خودرو در این سازمان، گفت: امیدواریم با ارزیابی مثبت مدیرعامل سایپا این پارک حرفه ای را در سازمان ایجاد کنیم، آمادگی داریم از سرمایه های فکری استفاده کنیم تا نیازهای سپا را برآورده کنید و کیفیت خودرو را ارتقا دهید.» از تولیدات این شرکت بهره ببرید.

انتهای پیام
توصیه ها در صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید