313 سفیر سلامت از قزوین به گردهمایی جهانی اربعین می‌روند

– اخبار استانها –

مسئول موکب تنهاترین سردار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: موکب ما به عنوان تنها موکبی در استان قزوین که اعضای آن را فقط بانوان و به ویژه بانوان جوان تشکیل می‌دهند، 2 سال است که با تلاش و پشتکار این عروسک‌های کوچک را با هدف و دغدغه ترویج فرهنگ حسینی و شاد کردن دل کودکان به نیت حضرت رقیه‌(س) تهیه می‌کند.

فاطمه نوری اضافه کرد: سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا این 313 مسافر کوچک اربعین با لباس کادر درمان دوخته و به دلیل عدم برپایی مراسم پیاده‌روی اربعین بخشی از این عروسک‌ها به ستاد عتبات حسینی کشور عراق و بخشی در مناطق محروم استانهای قزوین، البرز، بوشهر و سیستان و بلوچستان توزیع شد.

وی ادامه داد: امسال هم این نذر فرهنگی در قالب 313 سفیر سلامت را به یاد جاماندگان سفر اربعین و همراه با نامه‌ای از دلدادگان حسینی به دست کودکان زائران در سفر اربعین می‌رسانیم.

اربعین , موکب تسنیم , استانداری قزوین , پیاده روی اربعین ,

جوانان و نوجوانان دهه هشتادی؛ پیشتاز در نذر فرهنگی

این فعال فرهنگی با اشاره به پیشگام بودن جوانان و نوجوانان دهه هشتادی در مدیریت موکب تنهاترین سردار و دوخت عروسک‌ها گفت: دغدغه اعضای موکب از تهیه این عروسک‌ها پر رنگ کردن نذر فرهنگی اربعین است.

نوری افزود: از آنجایی که پیاده‌روی اربعین رزمایشی جهانی است که در آن زائرانی از سراسر جهان شرکت دارند و فقط مختص مسلمانان هم نیست، بنابراین تمام عاشقان حسینی به برگزاری بهتر اربعین کمک می‌کنند. از این رو بزرگ‌ترین مراسم اطعام و کار داوطلبانه در این اربعین اتفاق می‌افتد؛ با این حال نیاز است که نذر فرهنگی اربعین بیشتر در میان مردم جا پیدا کند.

وی ادامه داد: بنابراین موکب تنهاترین سردار و نوجوانان پیشروی آن در 3 سال اخیر هر سال 313 عروسک را با نماد اسلامی تهیه کرده و برای کودکان عراقی ارسال می‌کنند. امسال هم این عروسک‌ها با برکت را همراه یک نامه دوستی برای ارتباط با دختران کوچکی که وارد سرزمین عراق می‌شوند، ساخته و برای کودکان ارسال می‌کنیم.

اربعین , موکب تسنیم , استانداری قزوین , پیاده روی اربعین ,

مسئولان فرهنگی به جوانان گام دوم انقلاب بها دهند

مسئول موکب تنهاترین سردار در بخش دیگری از این گفتگو با استناد به فرموده رهبر معظم انقلاب که فرمودند «اربعین با این حرکتی که عمدتاً بین نجف و کربلا در راه‌پیمایی هر سال به وجود می‌آید، جهانی شد و چشم‌های مردم دنیا به این حرکت دوخته شد» گفت: شور، اشتیاق، ذهن پویا، خلاق و توان نوجوانان موکب هم موجب شروع و ادامه یافتن قدرتمند این فعالیت فرهنگی شد.

زائران قزوینی فقط با تست کرونای منفی به کربلا اعزام می‌شوند40 موکب از استان قزوین برای مراسم اربعین راهی عراق می‌شوندامام جمعه قزوین: موکب‌ها بعد نرم‌افزاری و اعتقاد اربعین حسینی را برجسته‌تر کنند

نوری با یادآوری اینکه برای شروع و ادامه دادن هر فعالیتی نیروی پای کار، امکانات، فضا و سرمایه نیاز است، گفت: وقتی جرقه کار زده شده حمایت و شعله‌ور نگه‌داشتن این اقدام موجب جذب بیشتر علاقه‌مندان و کار پرشورتر می‌شود. بنابراین از مسئولان فرهنگی انتظار می‌رود به جوانان گام دوم انقلاب بها بدهند و فضا و امکانات فرهنگی در اختیارشان بگذارند تا در این مانور فرهنگی بیشتر خودشان را نشان بدهند.

وی ادامه داد: با این همه این موکب تا امروز هم همراه با نیروی‌های گام دوم انقلاب خودش توانسته در سال جاری همراه با مردم و کادر درمان برای تهیه نیازی مالی، معنوی و احتیاجات فرهنگی مردم قزوین قدم برداشته و طرح‌ها و فعالیت‌های فرهنگی چشمگیری را انجام دهد.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید