35 تن مواد مخدر طی 10 ماه در خراسان رضوی کشف شدمحمدحسین صالحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: 80 تا 85 درصد کشفیات توسط پلیس مواد مخدر انجام شده است همچنین در این مدت بیش از 17 هزار قاچاقچی و معتاد در این منطقه دستگیر شده اند که از این تعداد 7 هزار و 290 نفر. قاچاقچی هستند.” فروشنده و بقیه وابسته هستند.

وی ادامه داد: همچنین در پایان دی ماه امسال 7 هزار و 967 عملیات مواد مخدر انجام و 66 باند مواد مخدر منهدم شده است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی که تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر در استان را 9 هزار نفر برآورد می کند، افزود: از این تعداد بین هشت تا 9 درصد را زنان تشکیل می دهند و 7 هزار نفر از این افراد حضور دارند. در مشهد.»

صالحی افزود: تا نیمه اول سال گذشته ظرفیت نگهداری مصرف کنندگان مواد مخدر در استان یک هزار و 800 نفر بود که در سال گذشته به 5 هزار نفر افزایش یافته است.نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، تربت جام و گلبهار.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم خراسان رضوی و هماهنگی هایی که انجام شد، قرار است تا پایان سال جاری تمامی معتادان متجاهر جمع آوری شوند و این کار از بهمن ماه آغاز شده و تاکنون حدود نیمی از این افراد جمع آوری شده اند. “

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، 3600 نفر از این افراد توسط بهزیستی، 3000 نفر توسط شهرداری و 400 نفر توسط اداره زندان و این افراد تحت مدیریت، درمان و نگهداری خواهند بود. توسط این روستا.” مقامات قضایی و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز تجهیزات، امکانات و اعتبارات لازم را برای این طرح فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید