37 مصوبه برای رفع بن بست جاده و آب و جاده برای حل مشکلات مزارع و معادن میگو


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان بر سر میز سوم در نقاط مختلف استان به همراه مدیران استانی قطعه رویدر بندرخمیر حضور در جلسه مدیریت را انتخاب کردند. شورای استان طی آخرین روند توسعه و مشکلات و چالش‌ها. شهرستان رویدر و بخش مرکزی شهرستان بندر خمیر.

دوستی در این سفر ضمن برگزاری جلسه شورای اداری استان در شهرستان رویدر حضور یافت و از نزدیک با مردم این شهرستان گفتگو کرد و وضعیت این شهرستان را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داد.

استاندار هرمزگان در جلسه شورای استانداری رویدر گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال های اخیر خدمات ارزنده و بزرگی در عرصه های مختلف به ویژه روستاها و مناطق محروم ارائه کرده است.

مهدی دوستی مهمترین مطالبات منطقه را آموزش، راه و اشتغال دانست و افزود: دو بخش مرکزی و بندر رویدر در بندر خمیر دارای ظرفیت های خوبی از جمله در اقتصاد دریایی مانند ماهیگیری و بنادر است. که می توانند تجارت و ترانزیت کنند و بازار ملوانی دارند و قابلیت استخراج خوبی دارند.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین پتانسیل های معدنی منطقه معادن گچ است که می توان از آن به خوبی استفاده کرد.

استاندار هرمزگان گفت: وضعیت راه های این دو قطعه و سایر بخش ها چالش های زیادی وجود دارد و با توجه به مشکل جغرافیایی و شرایط منطقه، این مشکل در قسمت های بالا و مرکزی تشدید می شود. خمیر تقاطع های زیادی در این محورها وجود دارد که باید اصلاح شوند.

وی با ارزیابی موضوع آموزش و پرورش در سراسر استان گفت: در بحث آموزش و پرورش برای این ادارات تصمیمات خوبی اتخاذ شده است که از آن جمله می توان به ارتقای رشته هایی مانند دروس فنی و راه اندازی هنرستان فنی برای پاسخگویی به توسعه و آموزش آینده منطقه اشاره کرد. نیاز دارد.”

استاندار هرمزگان افزود: در سفر به رویدر و نواحی مرکزی بندرخمیر و جلسه شورای استانداری این منطقه مصوباتی در حوزه های مختلف داشتیم که به 37 مصوبه رسید و انشاالله بتوانیم موارد فوق را به نتیجه برسانیم. منطقه را با این مصوبات بیرون بیاوریم و به رونق، محرومیت، توزیع متوازن اعتبارات و فرصت پرداختن به دولت سیزدهم در توسعه مناطق مختلف برسانیم.

مهدی دوستی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی این مصوبات در هفته دولت و دهه فجر امسال افتتاح می شود و امیدواریم بتواند تحول و شکوفایی را در اقتصاد شهرستان و منطقه به همراه داشته باشد.

وی افزود: همچنین در جلسه هیات مدیره در مورد دو پروژه بزرگ یکی در مزارع پرورش میگو و دیگری در مزارع معدنی که در انتظار دریافت مجوز و وام بودند تصمیمات خوبی گرفته شد که این جلسه برگزار شد. تصمیمات لازم بود. برای این موارد نیز ساخته شده است.

40 میلیارد تومان برای حل مشکل آب سوار

دوستی گفت: در زمینه تامین آب این مناطق اعتباری حدود 120 میلیارد تومان نیاز است که حدود 40 میلیارد تومان از منابع استان برای این منظور هزینه می شود و بخشی از بودجه لازم توسط آبفا تامین می شود. تامین خط لوله تا بهمن ماه می توانیم پروژه آبرسانی در این منطقه را انجام دهیم.

لازم به ذکر است استاندار هرمزگان در ورودی قطعه رویدر نیز دو پروژه را مورد بررسی قرار داد که پروژه اول ساخت پل فلزی بزرگ در کرواسی و پروژه دوم احداث گلخانه در قطعه رویدر بود. .

انتهای پیام/ 8855
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید