4.5 تن مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد کشف شد‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سردار کیقباد مصطفایی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: امسال 56 برنامه درون و برون‌ سازمانی داشتیم که به منظور ارتقاء امنیت برگزار شد و شعار امسال پلیس هوشمند امنیت پایدار است که تنها شعار نیست بلکه حقیقتی بوده که در ناجا نهادینه شده و هدف در بیانیه گام دوم رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی است.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به برکت خون شهدا و شهدای حریم امنیت شاهد امنیت مطلوب در سطح کشور هستیم از لحاظ امنیت دغدغه‌ای نداریم استان ما در این زمینه وضعیت مطلوبی داشته و نسبت به سایر استان‌ها در ارزیابی‌ها و در شاخص‌های مختلف امنیت بالاتری داریم.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سرقت رتبه 27 کشور را داریم یعنی 26 استان دیگر سرقت بیشتری از ما دارند. در امور امنیتی رتبه 31، در شرارت رتبه 26، در مفاسد اجتماعی رتبه 33، در نزاع رتبه 31 و در جرایم مالی رتبه ما بر‌اساس ارزیابی‌ها 32 است که آمار حاکی از امنیت پایدار و مطلوب در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی خاطرنشان کرد: در طول 6 ماه و 20 روز گذشته در کشف سرقت 15 درصد افزایش کشفیات داشتیم قتل‌های استان در سال گذشته به‌صورت 100 درصدی کشف و امسال تاکنون نیز 90 قاتل شناسایی و دستگیر شده‌اند و پلیس برای یکی دو پرونده دیگر به شدت در حال پیگیری است.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شرارت 56 درصد کاهش داشتیم. 4.5 تن کشفیات مواد مخدر ما در استان بوده بیش از 1300 نفر سارق در 6 ماه گذشته بازداشت و تحویل مراجع قانونی شدند که اکنون در حبس قرار دارند بیش از 750 قبض کشفیات سلاح و مهمات از دیگر اقدامات برجسته در ایجاد امنیت بوده است.

وی یادآور شد: در کنار اقدامات مقابله با مواد مخدر و اقدامات ایجابی در حوزه فرهنگی کلاس‌های آموزشی حضوری و مجازی داشتیم تهیه انیمیشن پیام‌های صیانتی پوستر و بنر تهیه و تولید کرده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در ماموریت فوریت‌های پلیسی در 6 ماهه اخیر مورد تماس مردمی با 110 تعداد 85 هزار و 116 مورد منجر به عملیات پلیسی شده و میانگین روزانه 1850 تماس تلفنی داشته‌ایم و هر روز 420 مورد عملیات پلیسی ناشی از تماس‌های مردمی بوده که هر سه و نیم دقیقه یک عملیات داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: از مطالبات مردم برخورد با اراذل و اوباش بوده که در دستور کار قرار گرفته و قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش را ایجاد کردیم حاصل این قرارگاه از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون شناسایی 399 اراذل و اوباش بوده که 209 نفر تذکر گرفتند.

شناسایی محموله سنگین مواد مخدر در هرمزگان/ کشف 1.5 تن مواد ‌در ‌پارسیان ‌1800 نفر از توزیع کنندگان مواد مخدر در استان کردستان بازداشت شدنددرگیری سنگین انتظامی سیستان و بلوچستان با قاچاقچیان/ 530 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد

مصطفایی اظهار داشت: همچنین تعداد 450 نفر از اراذل و اوباش گذشته و شناسایی شده جدید دستگیر و 52 سلاح گرم و 60 سلاح سرد از آن‌ها کشف کردیم و 68 دستگاه خودروی آنها نیز توقیف شد و اکنون 298 اراذل و اوباش در زندان‌ها به‌سر می‌برند و در حال سپری کردن مجازات خود هستند و 107 نفر نیز با قرار وثیقه مناسب آزاد شده و در کنترل هستند.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد‌ به دیگر اقدامات پلیس استان اشاره کرد و گفت: پلیس فتا نظارت خوبی بر فضای مجازی دارد 90 درصد از پرونده‌ها منجر به کشف و دستگیری متهم شده سامانه آموزش غیرحضوری داریم نمایشگاه پویش خرید در بستر امنیت برگزار و آموزش‌های لازم در فضای مجازی داده شده است و برخورد مناسب با اخلالگران فضای مجازی صورت گرفته است.

وی افزود: در پلیس‌راه و راهور اقدامات مناسبی داشتیم فرهنگ‌سازی در رابطه با مقررات ترافیکی صورت گرفته 725 دقیقه تولید برنامه در صدا و 800 دقیقه از سیما و 2875 پیام آموزشی در فضای مجازی داشته‌ایم برگزاری نشست‌های تخصصی با رسانه‌ها و سایت‌های استان داشته و پیگیری در خصوص نقاط حادثه خیز استان و علامت گذاری آنها داشتیم که تعدادی از آنها نیز برطرف شدند.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در حوزه رضایتمندی سال گذشته 9 درصد و امسال 12 درصد از پلیس رضایتمندی بیشتر بوده و تقدیر از پلیس استان 21 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/544/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید