5 نکته برای انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب برای کودکان


در این راستا، بسیاری از والدین ممکن است به دنبال یافتن متخصص ارتودنسی برای فرزندان خود باشند. در این مقاله با صحبت در مورد 5 نکته به این والدین کمک می شود تا بتوانند نه تنها یک متخصص خوب بلکه بهترین متخصص ارتودنسی شهر خود را برای عزیزان خود انتخاب کنند.

1. از دندانپزشک کودکان کمک بگیرید

اگر نمی دانید چگونه یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنید، می توانید از دندانپزشک اطفال کمک بگیرید. به دندانپزشک کودک خود مراجعه کنید و پس از یک معاینه اولیه ساده از او بخواهید که شما را به یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران یا هر شهر دیگری که در آن زندگی می کنید معرفی کند.

دندانپزشک اطفال قطعا یکی از دوستان یا ارتودنتیست های سرشناس شما را به شما معرفی می کند. با این ارجاع می توانید درمان ارتودنسی دندان کودک خود را در اسرع وقت شروع کنید.

2. به دنبال متخصص ارتودنسی باشید که بیشتر با درمان کودکان سروکار دارد

بسیار مهم است که درمان ارتودنسی خود را با متخصصی که با کودکان سروکار دارد انجام دهید. در واقع، به متخصص ارتودنسی که طی سال‌ها برای بسیاری از کودکان درمان ارتودنسی انجام داده است، اعتماد کنید، زیرا تفاوت زیادی بین متخصص ارتودنسی که فقط یک ارتودنتیست بزرگسال را درمان می‌کند و متخصصی که در درجه اول با کودکان سروکار دارد، وجود دارد.

3. تجربه، دانش و مهارت متخصص را دست کم نگیرید

در ارتودنسی بزرگسالان می گویند فرقی نمی کند که برای درمان به کدام دندانپزشک مراجعه کنید، فقط لازم است آن دندانپزشک در زمینه ارتودنسی و بدشکلی های فک تخصص داشته باشد. اما در مورد ارتودنسی کودکان وضعیت متفاوت است. اکثر دندانپزشکان فکر می کنند که درمان ارتودنسی برای کودکان فقط باید توسط بهترین متخصص ارتودنسی در منطقه شما انجام شود.

این متخصص نه تنها باید دارای تخصص ارتودنسی باشد، بلکه باید حداقل 5 سال تجربه، دانش و مهارت در درمان ارتودنسی نامرئی، مرئی، ثابت و متحرک داشته باشد. تجربه همیشه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب افراد حرفه ای خوب است.

4. به این فکر کنید که دفتر تخصصی چقدر به محل زندگی شما نزدیک است

کودک شما درمان ارتودنسی را برای مدت نسبتاً طولانی (به طور متوسط ​​1.5 سال) دریافت خواهد کرد. در طول عمل، باید هر ماه (معمولاً هر 3 تا 6 هفته) آن را نزد متخصص ببرید. این بدان معناست که شما قرار است چند بار در طول درمان فرزندتان را به خانه به مطب تخصصی ببرید.

مطب ارتودنتیست را دور از خانه نگه دارید. مثلاً فرض کنید شما کرجی هستید و فرزندتان در تهران کارشناس است. هر ماه و چندین سال باید فرزندتان را به موقع برای جلسات دوره ای تحویل بگیرید و به تهران بروید. این ممکن است برای شما خسته کننده به نظر نرسد، اما می تواند برای فرزندتان بسیار خسته کننده باشد. بهترین کار این است که نزدیک ترین مطب ارتودنسی به خانه خود را برای شروع درمان برای عزیزتان انتخاب کنید.

این کار هزینه های شما را بسیار کاهش می دهد زیرا هزینه ارتودنسی دندان خود می تواند بالا باشد و با انتخاب مطب از راه دورتر هزینه های خود را افزایش دهید.

5. محیط اداری شاید مهم ترین معیار برای انتخاب کارشناس نباشد، اما پیش پا افتاده نیست.

در طی هر ویزیت دوره ای، شما و فرزند دلبندتان نه تنها با متخصص ارتودنسی ملاقات خواهید کرد، بلکه با گروهی از کارکنان یک مطب نیز ملاقات خواهید کرد.

بنابراین بسیار مهم است که محیط اداری و روحیه کارکنان مطب کاملاً متناسب با شرایط و سن کودک شما باشد. از آنجایی که متخصص بخشی از کار ارتودنسی را به دستیاران خود اختصاص می دهد، انتخاب کلینیک یا مطب با دستیاران و پرسنل خوب می تواند روند درمان ارتودنسی شما را خاطره انگیزتر کند.

محیط اداری نیز باید متناسب با سن کودکان باشد. تمام طراحی و عناصر هر مطب ارتودنسی کودکان باید با روحیه کودکانه هماهنگ باشد. برای احترام به فرزندتان سعی کنید خود یک متخصص عالی انتخاب کنید و دفتر و پرسنل او عالی هستند.این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

این مقاله یک آگهی است و محتوای آن توسط مشتری تهیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید