500 میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغالزایی در هوراس شمالی پرداخت شدحسن نوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود مشکلات اعتباری و تحریم، تسهیلات در قالب خودروهای الحسنه با کارمزد 4 درصد تا سقف 15 میلیارد تومان به روستاییان و عشایر هوراس شمالی پرداخت شد. “

وی با بیان اینکه شغل اصلی استان کشاورزی و دامپروری است، افزود: با وجود تسهیلات خوبی که به روستاییان و عشایر داده می شود، تولید منجر به اشتغال پایدار نشده است زیرا تقاضای اداره و واحد تخصصی باید در . تماس با افراد دریافت کننده امکانات.” و کمک های کارشناسی و مدیریت حوزه تخصصی برای تسهیل تسهیلات درآمدزایی است، اما این اتفاق نمی افتد.

وی عمده درآمد و اشتغال استان را کشاورزی و دامپروری دانست و افزود: درآمد سرانه خانوارهای شمالی به ویژه روستاییان و عشایر کمتر از میانگین کشوری و مردم است علیرغم اینکه صادقانه و با تمام انرژی کار می کنند اما در روش تولید ما الگویی ایجاد نکردیم که منجر به ارزش اضافی شود.

نوری افزود: برای اشتغال پایدار در بخش کشاورزی همچنان نیازمند تسهیلات کم بهره هستیم و از سوی دیگر عدم وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی و ایجاد اوراق با ارزش افزوده در این بخش نیز باید مورد توجه برنامه ریزان قرار گیرد. «و مدیران».

درجه دوم فقر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هوراس شمالی افزود: سطح فقر استان در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن سیستین و بلوچستان هستیم.

وی گفت: این نوبت بر اساس خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی، افرادی که کامپیوتر و سه برگردان کم درآمد دارند و افراد فاقد هرگونه بیمه و مستمری است.

نوری با بیان اینکه میانگین نمره فقر در کشور 22 است، افزود: این رقم در خراسان شمالی 35، در تهران 9 و در سیستان و بلوچستان 53 است. از نظر حمایت های مالی و امکانات بیشتر توجه کنید.

وی خاطرنشان کرد: ما سر میز وسط نیستیم که نتوانیم مسئولان کشور را قانع کنیم که بیشتر توجه کنند چرا که وقتی در رتبه دوم فقر قرار داریم باید به استان توجه شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از شاخص های فقر در استان ها پایین بودن درآمد سرانه خانوارها است، افزود: توان نیروی انسانی برای کار در دولت و بخش خصوصی یکی از مولفه های افزایش می یابد. درآمد، اما در این مورد شمال افق قوی نیست و باید با ارائه آموزش های لازم بر اساس نیاز روز مردم را توانمند کنیم.

وی گفت: افرادی که در بخش خصوصی کار می کنند برای داشتن درآمد بیشتر باید از مسائل کسب و کار و مولفه های بازار آگاه باشند، اما با وجود صرف زمان زیاد، درآمدی ندارند.

تورم بالا در شمال افق

نوری به یکی دیگر از شاخص های نقل شده در سنجش فقر اشاره کرد و افزود: تورم استان ها یکی از شاخص های فقر است و در افق شمال در دهه گذشته همواره تورم بالاتر از سایر استان ها و میانگین کشور بوده و چرا باید اینطور باشد. بررسی شد.” بودن.

وی رتبه تقاضای ما را در بین استان ها 31 دانست و افزود: روحیه مطالبه گری نداریم و این باعث سوء استفاده و فرصت طلبی می شود و به همین دلیل تورم و گرانی در استان بالاست.

وی خاطرنشان کرد: با این شاخص ها نمی توان فرصت های سرمایه گذاری را به دست آورد و تا زمانی که حداقل در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش تحولی ایجاد نکنیم، نمی توان امیدوار بود که سرمایه گذار به استان بیاید.

در استان هراسان شمالی حدود 120 هزار کارگر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

استان 863 هزار نفری هراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که 44 درصد جمعیت این منطقه در روستاها زندگی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید