60 هزار نفر در استان گلستان دز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند

– اخبار استانها –

عبدالرضا فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگانبا اشاره به اینکه در حال حاضر 217بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری هستند افزود :این آمار نسبت به روز گذشته 49 افزایش را نشان می دهد که از این تعداد 46 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 46 نفر هم از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه همچنان مراکز واکسیناسیون در حال تزریق واکسن در گلستان هستند تصریح کرد: تاکنون 2 میلیون و 466 هزارو 460 دز واکسن در استان تزریق شده است.

فاضل افزود: یک میلیون و 313 هزار و 261 دز با 90 درصد جمیت هدف، مربوط به نوبت اول ویک میلیون و 93 هزارو 349 دز با 75 درصد جمعیت هدف، مربوط به نوبت دوم وهمچنین نوبت سوم 54 هزار و 531 دز، نوبت سوم و 5 هزار و 319 دز مربوط به دز بوستر بود.

مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای ترکیه صادر شدطرح جمع آوری واکسن و داروی قاچاق در استان گیلان اجرا می‌شودظرفیت تولید سالانه واکسن کووید-19 چین به 7 میلیارد دوز رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون که در کشور شناسایی شده گفت: این ویروس قدرت سرایت بیشتری دارد و همه مردم افرادی که بالای 40سال سن دارند و یا افرادی که 3 ماه از تزریق دوز دوم واکسن آنها گذشته است برای تزریق دوز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

فاضل بابیان اینکه شهرهای گلستان همه آبی هستند به مردم، توصیه کرد: با رعایت شیوه نامه‌ها، حفظ فاصله اجتماعی، تزریق واکسن و دوری از دورهمی‌ها می‌توان از ابتلا به سویه جدید جلوگیری کرد.

انتهای پیام/581/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید