66 هزار دانش‌آموز 12 تا 18 ساله قمی واکسینه شدند

– اخبار استانها –

حمیدرضا شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم ، با اشاره به اولویت حضور دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: بعد از گذشت یک سال و نه ماه از تعطیلی مدارس، از نیمه آبان ماه، مدارس استان پذیرای حضور دانش آموزان متوسطه دوم شدند و حدود 92 درصد از دانش آموزان این مقطع در کلاس‌های درس حاضر شدند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم با تأکید بر اهمیت واکسیناسیون دانش آموزان هدف تصریح کرد: حدود 66 هزار دانش‌آموز 12 تا 18 ساله همچنین بیش از 90 درصد معلمان استان واکسینه شدند لذا از والدین عزیز خواهشمندیم که باهدف افزایش ضریب ایمنی دانش آموزان و برپایی کلاس‌های درسی نسبت به واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

بایدها و نبایدهای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی؛ بازشدن مدرسه به نفع دانش آموزان استمدرسه خیرساز "سحر طوسی" در روستای "سهران" کهنوج افتتاح شد

وی بابیان چگونگی حضور دانش آموزان در مدارس افزود: بر اساس برنامه‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت آموزش‌وپرورش، دانش آموزان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و طبق گروه‌بندی‌های اعلام‌شده از سوی مدارس، حداکثر سه روز در هفته در کلاس درس حاضر می‌شوند.

به گفته شیخ‌الاسلام آموزش‌وپرورش با عنوان ولی دوم دانش‌آموز و با همکاری والدین شرایط را برای آموزش حضوری فراهم می‌کند لذا خانواده‌های عزیز هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی دراین‌باره نداشته باشند.

وی اطلاع‌رسانی چگونگی نحوه حضور دانش آموزان در مدارس را بر عهده مدیران و معلمان دانست و عنوان کرد: حضور دانش آموزان در کلاس‌هایی که تراکم بالایی دارند به‌صورت سه روز در هفته در دو گروه در مدت‌زمان یک ساعت تعریف‌شده است.

این مسئول آموزشی در ادامه خاطرنشان کرد: مدیران مدارس می‌توانند در کلاس‌هایی که مساحت آن به‌اندازه کافی بزرگ است و از تراکم پایین‌تری برخوردارند با توجه به متغیر بودن ابعاد کلاس بدون گروه‌بندی کلاس درس را برگزار کنند.

وی از بازگشایی مدارس متوسطه اول و مقطع ابتدایی از اول آذرماه خبر داد و گفت: بیش از نیمی از دانش آموزان قمی در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند و نگرانی درزمینهٔ عدم تزریق واکسن همچنین عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد.

انتهای پیام/ 453/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید