67 برنامه شاخص برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گلستان اجرا می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، سرهنگ محمدرضا کاظمی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه به منظور گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس 39 برنامه ویژه تا پایان سال تدوین شده است، اظهارداشت: برنامه‌ریزی‌ها در قالب 14 کارگروه انجام شده و یک‌هزار و 688 برنامه به دبیرخانه ارسال شده است که 67 برنامه به صورت شاخص برگزار می‌شود.

وی یکی از برنامه‌های محوری در هفته دفاع مقدس را تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان اعلام کرد و گفت: این برنامه به صورت ملی است و قرار شده از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور تجلیل شود. این برنامه به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور رئیس جمهور خواهد بود و در گلستان از 16 هزار نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل خواهد شد که 300 نفر به صورت نمادین در مرکز استان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گلستان با اشاره به برخی از برنامه‌های دیگر این هفته بیان داشت: نواختن زنگ ایثار و شهادت در مدارس و بستر شاد، برگزاری جشنواره‌های متعدد با موضوع دفاع مقدس از جمله تئاتر خیابانی، جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزی، جشنواره تئاتر سنگر ویژه نیروهای مسلح، مرحله استانی جشنواره ملی فانوس و جشنواره " افتخار می‌کنم" ویژه خاطره‌گویی پیشکسوتان دفاع مقدس در این هفته برگزار می‌شود.

5600برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان مازندران اجرا می شودبیش از 1400 برنامه هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در استان لرستان اجرا می‌شودنهضت خدمات رسانی اجتماعی هم زمان با هفته دفاع مقدس ایلام آغاز می‌شود

وی برگزاری 6 یادواره شهدا، رونمایی از 20 عنوان کتاب در قالب 14 اثر مکتوب و 6 کتاب صوتی، رونمایی از موشن‌گرافی سردار شهید محمدرضا عسکری، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نملیشگاه‌های عکس – نقاشی و کتاب، گردهمایی " از حجره تا جبهه" با حضور روحانیون رزمنده را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

تجلیل از نویسندگان و مولفان حوزه دفاع مقدس، تبیین نقش اصناف و اقشار در دوران دفاع مقدس، برگزاری عصر و شب شعر در بستر فضای مجازی تحت عنوان " روایت خاکریز"، برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، جشنواره خاطره‌گویی با عنوان " قصه نیکان" با محوریت ایثار و شهادت ویژه کودکان و نوجوانان، تجلیل از خانواده‌های شهدا و مدافعان سلامت از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان گلستان است.

سرهنگ کاظمی با اشاره بر تداوم رزمایش کمک‌های مومنانه در هفته دفاع مقدس گفت: در این هفته بسته‌های معیشتی به همراه بسته‌های نوشت‌افزار بین خانواده‌های کم بضاعت توزیع می‌شود. همچنین در این ایام گروه‌های جهادی و تیم‌های پزشکی به مناطق محروم اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/582/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید