70 میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور برای تکمیل پروژه آبرسانی سیراف – جم در استان بوشهر مصوب شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم، عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در بررسی وضعیت اجرا طرح آبرسانی به شهرستان جم با اشاره به اجرا خط انتقال آب سیراف به جم اظهار داشت: در اجرا خط انتقال آب سیراف – جم پمپ‌های این خط آبرسانی نصب و راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به نصب دیزل ژنراتور در اجرا خط انتقال یاد شده خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مبلغ 70 میلیارد تومان برای حل مشکل برق‌رسانی خط انتقال آب سیراف به جم مصوب شد که با تحقق‌ این مهم مشکل اجرا این طرح و آبرسانی جم برطرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر دغدغه اصلی این شرکت و مسئولان ذیربط استان را تکمیل پروژه آبرسانی سیراف – جم دانست و گفت: آرزوی من حل مشکل آبرسانی شهرستان جم و تکمیل این طرح است.

حمزه‌پور با بیان اینکه برای تکمیل خط آبرسانی سیراف به جم 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تصریح کرد: تاکنون در اجرا این طرح افزون بر 250 میلیارد تومان پرداخت شده و این درحالی است که آب‌شیرین‌کن این پروژه توسط بخش خصوصی در حال اجرا است که نیاز به پرداخت تسهیلات بانکی برای تکمیل آن است.

وی طول خط انتقال آب این طرح را 30 کیلومتر دانست و افزود: پروژه آبرسانی جم به سیراف دارای 5 ایستگاه پمپاژ و خط انتقال 30 کیلومتری است که تمام این زیرساخت‌ها و مخازن ذخیره آب آن تکمیل شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه پروژه آبرسانی سیراف – جم دارا یک شبکه برق مجزا است گفت: در صورت تأمین اعتبار لازم و مصوبه سفر استانی هیئت دولت به استان بوشهر پروژه آبرسانی سیراف به جم تکمیل می‌شود.

حمزه‌پور افزود: بر اساس وعده پیمانکار و مجری پروژه یاد شده، مرحله نخست پروژه آبرسانی سیراف – جم به ظرفیت 10 تا 15 هزار مترمکعب تا پایان امسال وارد مدار تولید می‌شود.

استاندار بوشهر: 50میلیارد تومان برای خط آبرسانی سیراف ـ جم تخصیص یافتآب‌شیرین‌کن سیراف ـ جم استان بوشهر با سرمایه‌گذاری 225میلیارد تومان وارد مدار تولید می‌شودفاز نخست پروژه‌های آب شیرین‌کن بوشهر و سیراف -جم وارد مدار تولید می‌شود

وی ظرفیت پروژه آبرسانی سیراف – جم را تولید 28 هزار مترمکعب در شبانه‌روز دانست و خاطر نشان کرد: تکمیل این پروژه در اولویت برنامه‌های استان بوشهر و مدیریت ارشد استان قرار دارد که شرکت آب و فاضلاب با تلاش شبانه‌روزی تلاش می‌کند مرحله نخست آن امسال وارد مدار تولید کند.

پروژه آبرسانی سیراف – جم پروژه بخشی آن امسال و مرحله دوم سال آینده تکمیل می‌شود

مدیرعامل شهرک پردیس جم نیز ضمن اعلام آمادگی برای تأمین اعتبار مورد نیاز پروژه آبرسانی سیراف جم افزود: برای تأمین 700 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این طرح پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد تا با تحقق این اعتبار پروژه آبرسانی جم بر اساس برنامه زمانبندی تکمیل و افتتاح شود.

سید جواد موسوی کاوردی پیگیری برای تحقق تسهیلات بانکی در تسریع تکمیل پروژه آبرسانی سیراف جم را مورد تأکید قرار داد و افزود: برای تکمیل این پروژه از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌شود تا این پروژه بخشی آن امسال و مرحله دوم سال آینده تکمیل شود.

انتهای پیام/190/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید