82 درصد مردم استان چهارمحال و بختیاری واکسن کرونا تزریق کردند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان مجموع بیماران مبتلای به ویروس کرونا تا ظهر امروز به 6 میلیون و 19 هزار و 947 نفر رسیده است که از این تعداد، 5 میلیون و 656 هزار و 447 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 123 بیمار مبتلای به کرونا مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس به 127 هزار و 809 نفر رسیده، قابل ذکر است که هم‌اکنون تعداد 3 هزار و 582 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 516 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 67 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 67 نفر در روز گذشته مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 206 مورد رسیده است که از این تعداد 155 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز تعداد موارد بستری مثبت جدید 10 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 93 نفر اعلام شده است.

بایدها و نبایدهای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی؛ بازشدن مدرسه به نفع دانش آموزان استچرخه انتقال ویروس کرونا در استان سمنان همچنان فعال استحدود 2 میلیون نفر کرمانی دوز اول واکسن کرونا دریافت کردند

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 4 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 694 نفر رسانده است.

همچنین هم‌ اکنون 23 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icu مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون 244 هزار و 219 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 85 هزار و 61 مورد رسیده است.

82 درصد مردم استان واکسن تزریق کردند

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، اظهار داشت: نسبت به هفته قبل مقداری کاهش موارد بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری به جز شهرستان لردگان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه حدود 82 درصد مردم استان چهارمحال و بختیاری دز اول واکسن خود را تزریق کردند، ادامه داد: همچنین حدود 62 درصد از مردم نیز هر دو دز خود را تزریق کرده و واکسیناسیون خود را کامل کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان داشت: به زودی بسیاری از خدمات عمومی و حضور در اماکن دسته جمعی به شرط انجام واکسیناسیون صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/7540/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید