84 درصد از ارومیه‌ای‌ها در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه ، براساس آمار قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان‌غربی، با وجود کاهش شمار بستری‌های سندروم حاد تنفسی، بیماران وصل به ونتیلاتور، بستری‌های آی‌سی‌یو و فوتی‌ها، اما شمار بیماران بستری مشکوک به کرونا و مبتلایان جدید افزایش یافته است.

هم اکنون واکسیناسیون به سرعت در آذربایجان‌غربی تداوم داشته و تاکنون بیش از دو میلیون و 630 هزار نفر از جمعیت سه میلیون و 300 هزار نفری آذربایجان‌غربی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند‌.

امروز یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پروژه خیرساز ارومیه با اشاره به اینکه تقریباً از دو سال گذشته درگیر بیماری کرونا هستیم اظهار داشت: در این رابطه تمامی ظرفیت‌ها در حوزه درمان و سایر حوزه‌ها برای مهار این بحران به میدان آمده تا اجازه ندهند که مردم بیش از این دچار مشکل شوند.

وحید جلال‌زاده گفت: در این مدت تعداد بسیاری از هم استانی‌ها بر اثر کرونا جان باختند و خانواده‌های بسیاری عزادار شدند و بنابراین اجماع جهانی و مسئولان بهداشت بر پیشگیری تاکید دارند و در تمامی بیماری‌های ویروسی نیز، بحث واکسن همواره وجود داشته است.

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به اینکه بیماری کرونا ویروسی است، واکسنی که در دنیا و همچنین در ایران اسلامی توسط نخبگان تولید شد، قابل استفاده است و بنابراین با هدف پیشگیری از کرونا مردم باید تمامی موارد بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و شستشوی دست و فاصله اجتماعی را رعایت کرده و در زمان مقرر نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

همچنین بر اساس اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی، برای تسریع در روند واکسیناسیون، واکسینه افراد در مناطق روستایی استان تداوم دارد.

جواد آقازاده اظهار داشت: افزایش سرعت واکسیناسیون در مناطق عشایری و روستایی به صورت خانه به خانه و در قالب تیم‌های دهگردشی است و براساس برنامه، واکسیناسیون افراد واجدشرایط انجام می‌شود.

براساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی تاکنون بیش از 45 درصد افراد در بازه سنی 12 تا 17 سال و بیش از 74 درصد از مردم در بازه 18 سال به بالاتر در آذربایجان‌غربی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

آمار واکسیناسیون کامل استان قزوین از 42 درصد گذشت/ 57 درصد دانش‌آموزان واکسینه شدند شهرداری تهران داوطلبانه متولی واکسیناسیون افراد کم برخوردار شد واکسیناسیون کرونا در استان کرمان از مرز 2 میلیون و 500 هزار نفر گذشت

بر این اساس، بیشترین میزان واکسیناسیون مربوط به شهرستان ارومیه با بیش از 84 درصد و کمترین آمار مربوط به سردشت با 59 درصد بوده است.

انتهای پیام/7548/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید