84 درصد دانش‌آموزان گیلانی دز نخست واکسن‌ کرونا را دریافت کردند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران از آخرین وضعیت واکسیناسیون در گیلان خبر داد و اظهار داشت: 84.1 درصد جمعیت بالای 12 سال در استان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 39.1 درصد از جمعیت بالای 12 سال استان هر دو دز واکسن را تزریق کرده‌اند افزود: 84 درصد دانش‌آموزان بالای 12 سال در گیلان دز نخست واکسن‌ کرونا را دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تنها واکسن سینوفارم برای دانش‌آموزان 12 سال به بالا تزریق می‌شد اما اکنون واکسن پاستوکووک هم وارد سبد واکسیناسیون دانش‌آموزان شده و می‌توانند بین این دو انتخاب کنند.

تعداد مراکز واکسیناسیون استان گیلان به 220 پایگاه افزایش می‌یابدروند صعودی آمار بیماران کرونای در گیلان/ پیک ششم در راه استیک سوم دانش‌آموزان بالای 12 سال در گیلان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

مهرابیان در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان ابراز داشت: 356 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که 73 نفر از این تعداد در 24 ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی افزوده شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 67 نفر از بیماران به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند و 11 نفر به تازگی به این بخش منتقل شدند افزود: 66 بیمار بدحال هستند.

انتهای پیام/614/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید