90 اندیشکده بسیج اساتید در کشور فعال است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، وحید آرایی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ضمن گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به گذشت بیش از 20 سال از تأسیس بسیج اساتید در کشور گفت: معرفت افزایی و بصیرت دهی سیاسی همواره جزو اولویت‌های بسیج اساتید بوده و هست.

وی نهضت تولید علم نافع، کشف ظرفیت‌های کشور و ارائه پاسخ به نیازهای انقلاب اسلامی از جمله مهم‌ترین اهداف نهضت استادی بسیج عنوان کرد و گفت: در همین راستا به کارگیری استعداد اساتید بسیجی برای شبکه‌سازی و انسجام‌بخشی در قالب جبهه علمی فرهنگی نیروهای انقلاب اسلامی با جدیت دنبال می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور تأکید کرد: در برهه کنونی رشد و ارتقای آگاهی سیاسی به‌ویژه در قشر دانشجو الزامی است و به این قشر باید ضمن تبیین آرمان و اهداف نظام و انقلاب اسلامی انتقال یابد.

آرایی بر احصای اولویت‌های نظام و انقلاب در شرایط کنونی تأکید و حرکت بر مبنای آن را ضروری دانست و گفت: دانشگاه نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی در شناسایی مطالبات جامعه و تعیین اولویت‌های نظام و انقلاب دارد.

وی با اشاره به توانمندی بسیج در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه علمی، پژوهشی و فناوری گفت: بسیج مایه افتخار انقلاب و نظام است.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور همچنین فعالیت 90 اندیشکده در کشور خبر داد و گفت: فعالیت این اندیشکده ها در حول محور کانون‌های بسیج اساتید قرار دارد.

آرایی از آمادگی بسیج اساتید در کشور برای کمک به دولت سیزدهم خبر داد و گفت: تمامی مراکز آموزش عالی، پژوهشی و اندیشکده‌های بسیج اساتید در این راستا با هماهنگی و هم‌افزایی‌های لازم تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام/363/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید